Contest Yacht Owners Club Forum
Techniek - Technical => Motoren - Engines => Topic started by: e.walta on 13 March, 2009, 19:10:10
-
Kan iemand mij vertellen of de binnengland van een schroefas in een 40 jaar oude Contest 30 op de juiste manier gemonteerd is? Zie bijlage. Nu wordt het vetkoord rechtstreeks door de schroefbus aangedrukt. Je zou verwachten dat tussen vetkoord en schroefbus een drukring of iets dergelijks zou zitten.
Als u dan ook nog de juiste maat van het vetkoord weet, dan ben ik uit de brand. (Die maat schijnt volgens Eriks, leverancier van vetkoord, nogal kritisch te zijn. De vetertjes van Vetus, die bij een as van 25 mm doorsnee passen zijn volgens mij toch te dun: 6 mm)
Met vriendelijke groet,
Ewald Walta
[verwijderd door de beheerder]
-
Ewald,
Als je mij de bijlage even mailt kan ik beoordelen of je wellicht iets mist ?!
Qua maat klopt vetus maatvoering vaak niet bij onze Contesten. Vaak hebben de 25 mm assen bij Contest 7x7 mm vetkoord, voor de zekerheid even de inwendige diameter van de stopbuskamer opmeten, deze moet dan ca. 40 mm zijn.
Beste ervaring heb ik met Rameh pakking (rood gevet koord) bv van Eriks.
In het begin niet te vast zetten (as moet met de hand soepel te verdraaien zijn) en zeker in het begin een klein beetje latenl ekken.
Niels
Contest 31 "Contessa"